Kutak za one zeljnje roditeljstva
Molimo Vas da se logirate!

Join the forum, it's quick and easy

Kutak za one zeljnje roditeljstva
Molimo Vas da se logirate!
Kutak za one zeljnje roditeljstva
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Crvenilo guze

Go down

Crvenilo guze Empty Crvenilo guze

Postaj  Mini 1/10/2009, 08:31

Nježna koža dojenčadi je jako osjetljiva i puno tanja od kože odraslih. Posebno osjetljiva je koža na guzi i mnogo beba ponekad ima crvenilo ispod pelene. Ponekad se iz crvenila razvije bolni pelenski dermatitis. Razlog je kontakt bebine kože s urinom i stolicom ili neadekvatna njega. Zadnje možemo spriječiti:


Mijenjajte pelene radije češće nego prerijetko. To znači uvijek odmah nakon stolice i kod dojenčadi barem pet puta dnevno. Pelena neka ne bude pretijesno na guzi jer na taj način povisujete vlagu i vrućinu koje oštete bebinu kožu.
Bebinu guzu čistite mlakom vodom i nježnom pamučnom krpom ili vatom. Prije stavljanja pelene dobro je pričekati da se guza osuši.
Bebu ostavite ponekad s golom guzom. Pogotovo preko ljeta možete bebu ostaviti da se igra bez pelene.
Dijete nemojte kupati predugo ili u prevrućoj vodi.
Za njegu dječje kože vrijedi pravilo: manje je više. Zaštitnu kremu nemojte nanositi u predebelom sloju jer time spriječite disanje kože. Nekim bebama zaštitne kreme nisu ni potrebne. Ako ih ipak koristite, upotrebljavajte zaštitne kreme koje sadržavaju protuupalne sastojke kao što su alantoin, ekstrakti kamilice ili nevena, pantenol ili vitamin E. Budite pažljivi pri odabiru kreme jer neke bebe ne podnose sastojke u kremama kao što su parfemi ili umjetne boje.
Ako ste negdje vani ili na putu, vjerojatno za njegu koristite vlažne maramice. Koristite li maramice s dodatkom ulja, dodatna krema nije potrebna. Čistite li guzu s maramicama bez dodanih ulja, možete nakon čišćenja staviti i zaštitnu kremu. Pazite da su maramice bez dodatka alkohola, parfema i konzervansa.

Kada je guza već upaljena posebno su učinkovite kreme s dodatkom cinkovog oksida. Ako dojite, nekoliko dana izbjegavajte kisele namirnice kao što su citrusi.

Osip bi se trebao povući nakon tri do četiri dana. U slučaju proljeva može potrajati nešto duže. Ako osip ne možete izliječiti i ako primjetite mjehuriće i crvene fleke, posjetite djetetovog pedijatra. Možda su se na oštećenoj koži razvile i gljivice, koje nakon primjene primjerne kreme ubrzo nestanu.

Izvor:http://www.ringeraja.hr/crvenilo-na-guzi_633.html
Mini
Mini

Broj postova : 3043
Join date : 20.07.2009
Lokacija : sjever i jug

[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.